Aktualności

Nowy pas i nowa droga

altPojawiły się w Łodzi nowy pas i droga rowerowa. Pas został utworzony w ul. Lutomierskiej natomiast droga rowerowa została wymalowana wzdłuż al. Bandurskiego

Nie są to, może jakieś spektakularne inwestycje, ale warto je odnotować. Niespełna trzystumetrowy pas rowerowy pojawił się w ul. Lutomierskiej w miejscu, gdzie już po jednej stronie utworzony pierwszy łódzki pas (kliknij). Tym razem pas biegnie po południowej stronie ulicy, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piwną i Bazarową. W kierunku ul. Zachodniej kończy się na wysokości placu Piastowskiego, w miejscu gdzie parkują taksówki. 


Natomiast nowa droga rowerowa pojawiła się po północnej stronie al. Bandurskiego nieopodal Atlas Areny i stadionu MOSiR. W zamierzeniach ma łączyć Retkinię z dworcem PKP Łódź Kaliska. Brakuje jeszcze znaków poziomych, a w miejscu przejazdu przez wjazd na parking Areny, są jeszcze pasy dla pieszych.


Pomijając jakość nawierzchni - zwykła szara kostka, która dotychczas pełniła rolę tylko chodnika, problemem jednak jest jednak połączenie tej rowerówki z istniejącym systemem dróg rowerowych. Od strony przejazdu przez ul. Krzemieniecką, mamy poważne zawężenie przy przystanku autobusowym. 


Dodatkowo w przejściach podziemnych zlokalizowanych przy dworcu, pojawią się prowadnice - czyli rynny pomagające wprowadzić rower po schodach (czytaj więcej).

Obie trasy są już oznaczone na naszej www.RowerowaLodz.pl/mapa

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow