Aktualności

Dobre praktyki: Rowerowy biurowiec

altFirma Skanska realizuje budowę biurowca przy rondzie Solidarności. Będzie to pierwszy biurowiec w Łodzi z tak pokaźną liczbą miejsc parkingowych dla rowerów

Biurowiec Green Horizon jaki właśnie powstaje u zbiegu al. Palki i ul. Pomorskiej, będzie bodaj najbardziej rowerowym w Łodzi. W biurowcu zaplanowano dwupoziomowy parking podziemny dla 394 samochodów, ale jednocześnie znajdzie się tam miejsce na 70 rowerów, a prawie drugie tyle (67) przed wejściem do budynku. W sumie daje to 137 miejsc parkingowych dla rowerów (zastosowane zostaną u-stojaki - patrz fotografia niżej). Dodatkowo obok parkingu podziemnego przewidziano pomieszczenia na prysznice i szatnie dla rowerzystów.

Celem Skanska Property Poland jest tworzenie budynków biurowych przyjaznych środowisku oraz ludziom, którzy w nich pracują. Jak tłumaczy nam Amelia Krausyyk z Skanska Property Poland - Nasze biurowce powstają w bardzo dobrych lokalizacjach, ze świetnym dostępem do środków komunikacji miejskiej. W każdym z budynków znajdują się prysznice i szatnie dla rowerzystów, stojaki rowerowe oraz stacje do ładowania aut elektrycznych. Wszystko po to, aby promować zdrowy styl życia, zachęcać naszych najemców do korzystania z alternatywnych form poruszania się po mieście.

 

Co ciekawe Skanska już teraz otrzymuje pytania o dostępność miejsc parkingowych dla rowerów. Coraz więcej pracowników wybiera ten rodzaj transportu do swojego miejsca pracy, a my jako deweloper powierzchni biurowych staramy się im te miejsca zapewniać. Dodatkowo w naszym łódzkim biurowcu zostały wykonane dedykowane szatnie oraz prysznice dla rowerzystów - dodaje przedstawiciel firmy Skanska. 

W Skanska nie znają żadnych przepisów prawa regulujących kwestie zapewniania parkingów rowerowych w biurowcach. To raczej kwestia dobrej woli i świadomości dewelopera - dodaje przedstawiciel Skanska.  

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow