Aktualności

Święto Cykliczne 2011 - Łódź

altŚwięto Cykliczne za nami. Chociaż niektórzy stwierdzili, że tego typu impreza powinna być... na okrągło!

Wspólne świętowanie łódzkich rowerzystów rozpoczęło się o godzinie 13.00 na placu Wolności. Stamtąd ulicami (min. Legionów, Ogrodową, Kościuszki, Piotrkowską, Radwańską) barwna kolumna rowerzystów dojechała do parku im. Poniatowskiego na prawdziwy piknik. Wiele osób zrezygnowało z przejazdu, zajmując co lepsze miejsca na trawnikach. Niektórzy zaraz po przyjeździe rozstawili grille, inni oddali się błogiemu lenistwu, część rozgrywała partyjki szachów, warcab czy chińczyka. Jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się rowery i to co na nich można było robić.

Od 14:30 aż do 19:00 trwały rozgrywki bike polo do których zgłosiło się aż 6 drużyn: "Maxx Bike Team", "Bikemia stuprocentowy sklep rowerowy", "Kolorek Team" oraz "Klub Sportowy Tęcza pod patronatem Piotrkowskiej Grupy Rowerowej z siedzibą w mieście powiatowym Piotrków Trybunalski", "Czerwono- Czarni" i "Mistral". Jak przyznał sędzia, Mariusz Wasilewski, tuż przed rozpoczęciem zawodów "gramy w zasadzie bez zasad, ale tak żeby wszyscy przeżyli". I wszyscy dotrwali do końca. Zarówno zawodnicy jak i kibice. Zwycięskim zespołem, który wygrał ze wszystkimi drużynami, okazał się "Maxx Bike Team", który to wystąpił na monocyklach. Dla tych, którzy przyglądali się z boku, mała ściąga z zasad: w bike polo grają dwie drużyny po 3 zawodników. Małą piłeczkę należy umieścić w bramce, za pomocą "młota". Chętni, aby rozpocząć naukę w bike polo mogą pisać na kontakt@rowerowalodz.pl 

Dokładnie o 14:30 z parku ruszyła ekipa, która postanowiła sprawdzić jak daleko można dojechać na rowerze w 15 minut. Mapka zasięgu "Łódź w 15 minut na rowerze" już niebawem będzie dostępna na www.rowerowalodz.pl

Ok. 14:45 zostały wręczone wyróżnienia za udział w konkursie "Odglancuj swój bicykl".

O 15:00 wystartowali zawodnicy "Bicyklonu", gdy miejskiej przygotowanej przez Stowarzyszenie Topografie. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić kilkanaście punktów zaznaczonych na mapie i odpowiedzieć na pytania lub wykonać zadania - np. skalkować wzór z kostki na Starym Rynku.

Kilka minut później z parku wyruszyły dwie kolejne grupy - tym razem z przewodnikami. Jedni, wraz z przewodniczką Mileną, pojechali poznać ulicę Piotrkowską, drudzy wraz z Justyną dowiedzieli się nieco o parku Poniatowskiego i jego najbliższej okolicy.

Uczestnicy Mas Krytycznych zostali wyposażeni w odblaskowe nakładki na szprychy (za min. 10 szprychówek - dowodów obecności na Łódzkiej Masie Krytycznej), a chętni mogli okleić swoje rowery odblaskową taśmą (widoczność z 200m). Zaś wielbiciele nietypowych rowerów (i akcesoriów) mogli porozmawiać o tym jak upiększyć swój rower.

http://www.youtube.com/watch?v=TlPW5kDm4GU

Sporym zainteresowaniem cieszył się także pokaz przecinania blokad rowerowych... Zdjęcia i szerszą relację przedstawimy niebawem.

Mamy nadzieję, że coraz częściej będzie można spotkać ludzi aktywnie wypoczywających w parkach. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a zaangażowanym w organizację za fajne przygotowanie atrakcji dla uczestników.

{km}

(Foto)relacje:

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow