Aktualności

Nowa ulica Pabianicka

sukcesNa konferencji prasowej ZDiT ogłosił chęć rozpisania przetargu na budowę nowej drogi dla rowerów w ul. Pabianickiej. Prace mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2016

Konferencja prasowa pod siedzibą ZDiT. FOTO: Marcin MaziarzNa ulicy Pabianickiej istnieje już śmieszka rowerowa (wykonana z kostki betonowej, nierówna i przerywana krawężnikami) pomiędzy centrum handlowym a skrzyżowaniem z ul. Prądzyńskiego. Jednak dla każdego kto jechał tam rowerem nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że standard tej trasy jest fatalny. Dodatkowo najbardziej potrzebny fragment - łączący całą trasę z siecią dróg dla rowerów w Łodzi, nie istniał. Dziura pomiędzy ul. Prądzyńskiego a skrzyżowaniem z al. Jana Pawłą II często była pokonywana po chodniku. Teraz ma się to wszystko zmienić! 

Projekt drogi dla rowerów w ulicy Pabianickiej został zamówiony z tymi dla Widzewa i Teofilowa, i tak jak tamte zostały już dawno zrealizowane tak ta od 2012 nie miała tyle szczęścia. Ale w końcu ZDiT zdecydował, czym także ten projekt uratował przed deaktualizacją i koniecznością ponownego wykonania. 

Wraz z budową drogi dla rowerów, zostanie także wyremontowany chodnik na całej długości. Zaś pod wiaduktem kolejowym zostanie zamontowane dodatkowe oświetlenie. Całość ma być wykonana z asfaltu. Przetarg ma być ogłoszony w połowie grudnia 2015 zaś realizacja w pierwszym kwartale 2016. 

http://www.youtube.com/watch?v=JVGC6VitRBk

Materiał ZDiT

 

 

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow