Aktualności

Normy rowerowe podpisane

Dzisiaj o godzinie 17. z minutami, w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się spotkanie. Niby jedno z wielu, może mało znaczące dla wielu ale...

To był finał kilku miesięcy spotkań, dyskutowania, spierania się, ustalania szczegółów, porozumiewania się i tłumaczenia. Kilku miesięcy prac nad "Wytycznymi do planowania, projektowania i utrzymania dróg rowerowych w Łodzi".

W pracach zespołu kierowanego przez wiceprezydenta Łodzi Jarosława Wojcieszka uczestniczyli urzędnicy magistratu, inżynierowie z Zarządu Dróg i Transportu, radni Rady Miejskiej oraz strona społeczna reprezentowana przez GPO, Rowerową Łódź, IPT oraz Fundację Fenomen.

Dzisiaj wszyscy wspólnie podpisali się pod projektem norm rowerowych. Zostaną one teraz skierowane do przewodniczącego Rady Miejskiej, później... radni mają głosować. Oby mieli na względzie wszystkich pracujących przy spisywaniu tego dokumentu.
To dopiero początek tworzenia Łodzi przyjaznej rowerzystom, a droga przed nami jeszcze kręta i wyboista jak łódzkie ścieżki rowerowe.
Oto pełna treść stworzonych "Wytycznych do planowania, projektowania i utrzymania dróg rowerowych w Łodzi".

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow