Aktualności

Wraca Rower Publiczny

nextbike logoCzwarty już rok rozpocznie Łódzki Rower Publiczny. Na konferencji prasowej zapowiedziano to co nas czeka w tym roku, ale także co będzie po raz ostatni

ŁRPpowrot2019Przez ostatnie 3 miesiące rowery zostały poddane przeglądowi. "Wymieniliśmy zużyte części i zakonserwowaliśmy pozostałe, a teraz będziemy reaktywować stacje i rozwozić po nich rowery. Będą one dostępne do wypożyczania od 1 marca" zadeklarował rzecznik prasowy Nextbike Polska Marek Pogorzelski.

"Przez dotychczasowe trzy sezony działania Łódzkiego Roweru Publicznego odnotowano ponad 4,5 miliona wypożyczeń. – Okazało się że ŁRP nie jest fanaberią na jedną wiosnę. Zainteresowanie mieszkańców nie słabnie. Dostajemy wiele pytań o rozbudowę systemu" - wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Bartosz Domaszewicz. 

Dzięki minionym trzem sezonom Urząd Miasta oraz Nextbike mają już dużą wiedzę na temat potrzeb i zachowań użytkowników ŁRP. Opieramy się już na doświadczeniu, a nie na przewidywaniach. Trzy podstawowe czynniki to duża gęstość stacji, łatwy dostęp do nich i jakość rowerów. Muszą one być przede wszystkim niezawodne i sprawne, by można było dojechać nimi do celu.

Do dyspozycji 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow